Olimpiada Națională de Geografie etapa județeană 2023

Olimpiada de Geografie – etapa județeană se va desfăşura cu prezență fizică în data de 04 martie 2023, la Școala Gimnazială ”George Bacovia” Bacău. Pentru etapa județeană a Olimpiadei de Geografie din anul şcolar 2022-2023, selecția elevilor participanți se realizează la nivelul unității de învățământ. Listele cu elevii participanți (conform machetei atașate-anexa 1) se transmit către doamna profesor Ungurean Nicoleta (nikollero@yahoo.com) și către ISJ Bacău (popovici.mihaela@e-isjbacau.ro ), până la data de 28.02.2023, atât in format editabil, cât și scanate, semnate, ștampilate. Numele și prenumele elevilor se completeaza cu majuscule, inițiala tatălui și cu diacritice. Profesorii coordonatori vor pune la dispoziția elevilor acordul pentru prelucrarea datelor personale, care vor fi scanate și trimise într-un singur document PDF pe adresele de mai sus. Concursul se va desfăşura între orele 9,30 – 12,30. Accesul elevilor în săli va fi permis până la ora 9:00. Elevii au obligația să aibă actul de identitate/carnetul de elev vizat pentru anul şcolar 2022-2023. Este interzis accesul elevilor în sala de concurs cu orice fel de materiale informative: manuale, culegeri, caiete, hărți, atlase etc. De asemenea, se interzice accesul, în sala de concurs, cu telefoane mobile. Notă: Se va reveni cu precizări referitoare la programul concursului, în funcție de precizările ME privind organizarea şi desfăşurarea etapei județene, dacă este cazul.

acord elev major olimpiadei de geografie

acord parinte_tutore legal olimpiada de geografie

Anexa 1 Geografie model

No comments yet! You be the first to comment.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.